פאקצ'וק רינפוצ’ה

פאקצ'וק רינפוצ'ה הנוכחי נחשב להתגלמותו השביעית של מורה גדול משושלת הקאגיו, אשר מושבו המסורתי במנזר ריווֹצֶ'ה בטיבט. מנזר זה נוסד על ידי המאסטר הגדול טאקלוּנְג קאגיוּ, אליו מתייחסת נבואתו של פּדמהסמבהווה, "הבודהא השני":

כאשר דהרמטאלה יַזִין את תורת הבודהא,
יופיע הנזיר שכינויו טאקלונגפה

שני מנזרים עיקריים נוסדו בהשראת טאקלונג קאגיו המהולל. מאחד מאלו, מנזר טאקלונג מארטנג הידוע גם כריווצ'ה, יצא נושא-הוואג'רה פאקצ'וק. בסיס ההתגלמות הגשמית של פאקצ'וק רינפוצ'ה הוא בעל הסתרים דהרמֵוַג'רה, מי שליקט וערך את תורת הסוד (ואג'ריאנה) של כל הבודהות; הארהאט אנאנדה, תלמידו הראשי של מורנו, בודהא שאקיאמוני; להאלונג פאלגיי דורג'ה, תלמידו הישיר של פדמהסמבהווה; (רצ'ונג) דורג'ה דראקפה, אדון הקדושים, ורבים אחרים. פאקצ'וק רינפוצ'ה הוא ראש זרם הטאקלונג קאגיו הקשור למנזר ריווצ'ה.

הגלגול הנוכחי של מורה עילאי זה הנו פאקצ'וק רינפוצ'ה השביעי, טנדזין ג'יגמה דראקפה, שנולד בשנת עוף הברזל, 1981. המשפחה אליה נולד כלולה בין ששת השבטים המקוריים, משפחת נאנגצ'ן צאנגר משושלת קֶהפּאגה, משפחה של מורי דהרמה גדולים אשר משלבת את תורות הקאגיו והנינגמה. שושלת זו החזיקה באופן רציף במסורת הבארום קאגיו.

משושלת זו צמח המורה הדגול קיאבג'ה קארמה אורגיין רינפוצ'ה (טולקו אורגיין רינפוצ'ה). בנו השני, מינגיור דֵווי דורג'ה, הגלגול הרביעי של ציקיי צ'וקלינג, הינו אביו של פאקצ'וק רינפוצ'ה. אמו היא דצ'ן פאלדרון, המשתייכת למשפחת גאטסל טאשי דלק מגיאנטסה, שושלת משפחתית שמקורה בזורצ'ונג שראב דראקפה, עמוד התווך של המקורות המתורגמים הקדומים.

בעת שפאקצ'וק רינפוצ'ה נולד למשפחה אצילה זו, הופיעו סימנים מופלאים. מאוחר יותר זוהה על ידי עוצרי הקאגיו כשישי בשרשרת גלגולי ריווצ'ה פאקצ'וק. הוא קיבל את נדרי הנזורה מהוד קדושתו טנדזין גיאטסו, הדלאי לאמה ה-14, וקיבל את השם טנדזין ג'יגמה דראקפּה.

בזכות תבונתו יוצאת הדופן ומעלותיו המולדות, שנרכשו מתרגול בחייו הקודמים, תפס במהירות את מיומנויות הקריאה והכתיבה, ובמהלך לימודיו אצל קונגו קאלזאנג, אחיו הצעיר של קארמה אורגיין רינפוצ'ה, הבין את הדברים ללא כל מאמץ, משמיעה בלבד. את מסלול הלימוד בן תשע השנים בפילוסופיה בוהיסטית השלים בשבע שנים בלבד. בין מוריו היו דילגו קיינצה רינפוצ'ה, דוג'ום רינפוצ'ה, טולקו אורגיין רינפוצ'ה , פנור רינפוצ'ה, טרולשיק רינפוצ'ה וניושול קן רינפוצ'ה.

פאקצ'וק רינפוצה עומד בראשם של מנזרים בטיבט ובנפאל, וכן בראשו של מקדש ריווצ'ה החדש שנבנה לאחרונה בטורונטו שבקנדה. הוא נשיאו של רנגג'ונג ישה שנפן, ארגון התנדבותי ללא מטרות רווח המסייע לבני-אדם ובעלי חיים במצוקה, ותחת אחריותו מוקמים בימים אלה בנפאל מוסד לימוד לנזירים ומרפאה ללא תשלום לנזקקים, אשר תעניק שירותי רפואה אלופּתית, סינית, טיבטית ואיורוודית למקומיים נטולי אמצעים.
 

"מבוא למדיטציה" על-ידי פאקצ'וק רינפוצ'ה

 

 

תמונות מביקורים של פאקצ'וק רינפוצ'ה

2006

 

בודהיזם, טיבטי, מדיטציה, נינגמה, קגיו, טיבט, עליות לרגל, דזוגצ'ן, דהרמה, בודהיסט, ואג'ר, ואג'ריאנה, מהאינה, ריגפה, ואג'רה, טנטרה, רינפוצ'ה, גורו, מהמודרה, קאילשת, אתר הרשמי של רנגג'ונג ישה גומדה ישראל, קבוצת מתרגלים של בודהיזם הטיבטי בהנחייתו של מורה צ'וקי נימה רינפוצ'ה ,עלינו