ריטריט עם פאקצ'וק רינפוצ'ה
"הבהרת הדרך"
2-7 בנובמבר 2010, קיבוץ תובל

אנו שמחים להודיע על ביקורו השלישי של פאקצ'וק רינפוצ'ה בישראל. רינפוצ'ה יעביר ריטריט מדיטציה בשתיקה בן שישה ימים. נושא הריטריט יהיה "הבהרת הדרך".

"הבהרת הדרך" הינו אוסף של טקסטים יקרי-ערך עד מאוד הבאים מן הטנגיור (אסופת המסות המתורגמות), ואשר חוברו על ידי החכמים הגדולים והמוגשמים של הודו, כמו ויִמָאלָאמִיטרָה, קַמָאלַשִילָה וסִינְגהַבְּהַדרָה, אותם ליקט וערך השנה פאקצ'וק רינפוצ'ה. הטקסטים מלמדים את ההשקפה, המדיטציה, ההתנהגות וההבשלה באופן ברור ובמדויק, ומעוטרים בציטוטים רבים מן הסוטרות של הבודהה.

פאקצ'וק רינפוצ'ה ביקר לראשונה בישראל בשנת 2006 והעביר שתי הרצאות לקהל הרחב, סמינר, והעניק הסמכות וג'ריאנה. בודהיסטים ישראלים רבים ממסורות שונות יצרו קשרי מורה-תלמיד עם רינפוצ'ה.
 

"מבוא למדיטציה" על-ידי פאקצ'וק רינפוצ'ה

 
 

כיצד יתנהל הריטריט?

הריטריט יימשך שישה ימים. במהלך הריטריט נקפיד על שתיקה בין ההרצאות.

מדי יום יתקיימו שתי הרצאות ובנוסף להן שלוש ישיבות מדיטציה במהלכן נתרגל את ההוראות שנקבל מרינפוצ'ה. לאחר שנתנסה בתרגול נבהיר את ספקותינו באמצעות שאלות ותשובות במהלך ההרצאה. כך נתקדם על פי ההנחיות היומיות של רינפוצ'ה.

שימו לב: על מנת ליצור תנאים לתרגול מעמיק ורציני, תתאפשר רק השתתפות מלאה בכל ששת ימי הריטריט.

למידע אודות פאקצ'וק רינפוצ'ה לחצו כאן

"כאשר אמר הבודהה, "תרגלו שמטהה, נוחו בשלווה" הוא נתן עצה אוהבת. הוא אמר לנו לנסות להיות בשלום עם עצמנו, להיות כמו אוקיינוס שאינו מיטלטל על ידי גלי הרגשות העוכרים."

צ'וקי נימה רינפוצ'ה, מתוך ספר "Indisputable Truth"

לוח הזמנים לריטריט

הריטריט יתחיל ב-2 בנובמבר בקיבוץ תובל. ההרשמה במקום תהיה פתוחה בין השעות 8:00-10:00. אנא השתדלו להגיע בזמן על מנת שנוכל להשלים את סידורי ההרשמה ביעילות. ארוחת צהריים תתקיים בשעה 12:00 ובשעה 13:00 תחל ההרצאה הראשונה. הסמינר יסתיים ב-7 בנובמבר לאחר הרצאת הערב וטקס סיום.

חדרים וארוחות

בכל חדר יתגוררו עד 4 אנשים. עלות החדר היא 1830 ש"ח לכל תקופת הריטריט ותשולם ע"י המשתתפים ישירות לקיבוץ בזמן הרשמה במקום. לדוגמה, במקרה של 4 אנשים בחדר כל אחד ישלם 457,5 ש"ח עבור כל תקופת הריטריט. המארגנים ישתדלו לחלק את החדרים באופן אופטימלי. תנאי המגורים בסיסיים אך נוחים – מקרר, מיזוג אוויר, מקלחת ופינת תה/קפה. מצעים ומגבות יסופקו על ידי הקיבוץ. אנא הביאו עמכם שעונים ושעונים מעוררים על מנת לעמוד בלוח הזמנים של הריטריט, וכן כרית ישיבה למדיטציה. מומלץ להביא כלי כתיבה, אך לא תתאפשר הקלטת השיעורים. המעוניינים להפקיד מפתחות לכלי הרכב וארנקים יוכלו לעשות זאת בתחילת הריטריט.

הארוחות תהיינה פשוטות וצמחוניות ויוכנו במקום מדי יום. אנו נבשל את הארוחות בעצמנו, ובראשית הריטריט תיקבע תורנות מתנדבים לעזרה במטבח. אתם מוזמנים לקחת חלק.

הוצאות ומנחות

על מנת לאפשר לכל אדם להנות ממתנת הדהרמה היקרה, אנו נמנעים מלגבות מחיר נקוב תמורת ההשתתפות, ומבססים את מימון הפעילות על תרומות. מאחר שאיננו מסתמכים על כל מקור מימון חיצוני, מצאנו לנכון לפרסם את סך ההוצאות לאדם, כך שמי שידו משגת יוכל לכסות את מחיר השתתפותו ואף לעזור לנו בכיסוי הוצאותיהם של משתתפים שאינם יכולים לעמוד בסכום זה.

  1. סמינר: העלות המשוערת למשתתף הינה כ- 350 ש"ח והיא כוללת את האוכל בקיבוץ ואת הוצאות אירוח המורה בארץ.
  2. מגורים: עלות החדר היא 1830 ש"ח לכל תקופת הריטריט ותשולם ע"י המשתתפים ישירות לקיבוץ בזמן הרשמה במקום. לדוגמה, במקרה של 4 אנשים בחדר כל אחד ישלם 457,5 ש"ח עבור כל תקופת הריטריט.

בנוסף,  מקובל להשאיר תרומה למורה כאות הערכה ותודה – תרומה אשר תשמש לתמיכה בפעילויות הומניטריות ובמנזרים הפועלים תחת חסותו. הכסף יאסף במהלך האירוע, וניתן גם להעבירו בכל עת באמצעות PayPal על-ידי לחיצת הכפתור מטה. לפרטים נוספים בדבר העלויות אנא ראו כאן.

 

ההרשמה

על מנת להבטיח את מקומכם בריטריט יש להרשם מראש באמצעות טופס ההרשמה. אישור על הרשמתכם יישלח אליכם בדוא"ל. כמו כן יש להגיע לתובל בשעה היעודה ולהירשם אצל הצוות המארגן. משתתפים שלא ירשמו מראש יוכלו להצטרף על בסיס מקום פנוי בעת ההרשמה במקום.

טופס ההרשמה

הוראות הגעה:

אנו נארגן רשימת טרמפים. אנא ציינו בטופס ההרשמה באם הנכם זקוקים לטרמפ או יכולים להציע טרמפ. מאחר שלא ניתן להגיע בתחבורה ציבורית עד לקיבוץ, יש תועלת רבה גם לטרמפ מצומת כרמיאל. המגיעים באוטובוסים מתבקשים לנסות ולמצוא טרמפ מתחנת האוטובוס לתובל.

מפת הגעה לתובל

(*) המשמעות המילולית של "רינפוצ'ה" היא "היקר", וזהו תואר אשר ניתן בדרך כלל למי שזוהה כגלגול של מורה טיבטי שנפטר.

.

 

בודהיזם, טיבטי, מדיטציה, נינגמה, קגיו, טיבט, עליות לרגל, דזוגצ'ן, דהרמה, בודהיסט, ואג'ר, ואג'ריאנה, מהאינה, ריגפה, ואג'רה, טנטרה, רינפוצ'ה, גורו, מהמודרה, קאילשת, אתר הרשמי של רנגג'ונג ישה גומדה ישראל, קבוצת מתרגלים של בודהיזם הטיבטי בהנחייתו של מורה צ'וקי נימה רינפוצ'ה ,עלינו